Välisminister Sven Mikser: propaganda ei tohi pugeda meediavabaduse sildi varju

  • Pressiteated
  • 13.09.2017 14:31

#eu2017ee

Välisminister Sven Mikser Kiievis idapartnerluse meediakonverentsil
Kiievis idapartnerluse meediakonverentsil osalenud välisminister Sven Mikseri sõnul meediaõpetuse ja allikakriitika olulisus aina kasvab, kuna propaganda ja valeinfo ei kao niipea kuhugi (foto: välisministeerium)

Välisminister Sven Mikser kinnitas Kiievis toimunud idapartnerluse meediakonverentsil, et meediavabadus on üks demokraatia alustalasid ning rõhutas meediaõpetuse ja allikakriitika kasvavat olulisust üleküllastunud infoväljal.

„Eesti on maailmas pressivabaduselt 12. kohal, meediavabadus ja mitmekesisus on meie ühiskonna põhialusteks. Info peab olema kõigile kättesaadav, samas ei tohi lasta propagandal pugeda meediavabaduse sildi varju,“ märkis Mikser. „Võimalusega ammutada infot arvukatest allikatest kaasneb ka vastutus teha vahet, mis on vale, mis tõde, mis on arvamus, mis fakt. Me peame õppima ja kohanema ülekoormatud infoväljaga. Kõik, mida serveeritakse uudisena, ei pruugi seda olla,“ ütles ta.

Mikseri sõnul ei kao propaganda ja valeinfo niipea kuhugi, seega tuleb sellele vastu astuda süsteemselt ja järjepidevalt. „Meediaõpetuse ja allikakriitika olulisus aina kasvab. Kõiki valesid taga ajades ja ümber lükates lakkab ka kõige tugevam riik toimimast. Lahenduse võti on teadlik meediatarbija ja mitmekesine meediakeskkond,“ lisas ta.

Rääkides idapartnerlusriikidest ütles välisminister, et Eesti eesmärk on jagada oma kogemusi meediavabaduse edendamisel. „Meie kõigi huvi on, et idapartnerlusriikides tegutseks vaba ja professionaalne ajakirjandus ning soovime sellesse ka panustada,“ ütles Mikser. „Läbi meie idapartnerluskeskuse oleme viinud läbi mitmeid projekte, mis on suunatud meedia arengule, ja jätkame nendega ka tulevikus,“ kinnitas ta. 

Meediakonverents on üks neljast idapartnerluse tippkohtumise kõrvalüritusest Eesti eesistumise ajal.

Rohkem teavet konverentsi kohta.

Kontaktid

Sandra Kamilova

Välisministeerium / Pressiesindaja

press@mfa.ee