Peaminister Jüri Ratas võtab Euroopa Parlamendis kokku Eesti eesistumise

  • Pressiteated
  • 15.01.2018 14:52

#eu2017ee

Antonio Tajani ja Jüri Ratas
Teisipäeval, 16. jaanuaril kõneleb peaminister Jüri Ratas Euroopa Parlamendis Eesti eesistumise tulemustest ning kohtub ka Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga (foto: Annika Haas/EU2017EE)

Peaminister Jüri Ratas siirdub täna, 15. jaanuaril Prantsusmaale Strasbourgi, et anda homme Euroopa Parlamendile ülevaade Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tulemustest.

„Eesti pidas eesistujana 28 liikmesriiki esindades Euroopa Parlamendiga läbirääkimisi enam kui sajal korral. Neist mitmel juhul kestsid pingelised kõnelused varajaste hommikutundideni ning tipnesid edukalt kokkuleppega, näiteks kalanduses ja kliimaküsimustes. Teemadest olid esil ka ränne, õigusriigi küsimused, sotsiaalteemad ja Euroopa Liidu tulevik, milles ühisosa leidmisega jätkab eesistujana sel poolaastal Bulgaaria,“ ütles Ratas.

Peaminister kohtub Strasbourgis ka Euroopa Parlamendi president Antonio Tajaniga, et arutada Euroopa Parlamendi plaane andmete vaba liikumise ja teiste digitaalvaldkonna teemade osas ning aruteludes Euroopa Liidu tuleviku üle.

Ratas suundub homme Strasbourgist edasi Saksamaale Hamburgi, kus osaleb õhtusöögil Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega ning ettevõtjatega, kes kaaluvad Eestisse laienemist. Peaminister arutab ettevõtjatega, kuidas edendada Eesti ja Saksamaa majanduskoostööd, toetada investeerimist ning töökohtade loomist Eestisse.

Lisaks kohtub peaminister Hamburgi linnapea Olaf Scholziga. Hamburg on sel aastal kultuuriürituste sarja „Saksa kevad Eestis“ partner ning linnapea Scholz tuleb aprilli keskel seda Eestisse avama. Hamburgi linnapead saadab visiidil Eestis ka äridelegatsioon.