Homsest hakkavad Tallinnas sõitma isejuhtivad bussid

  • Pressiteated
  • 28.07.2017 10:55

#eu2017ee #smartESTbus

Isejuhtivad bussid
Laupäevast hakkavad Tallinnas sõitma isejuhtivad väikebussid (foto: Arno Mikkor/EU2017EE)

Laupäeval 29. juulil kell 12.30 alustavad Tallinnas sõitmist Easymile’i isejuhtivad väikebussid. Isejuhtivad bussid toob Tallinna tänavatele Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine, kus üks fookusvaldkondi on tehnoloogia areng ja selle mõju ühiskonnale.

Bussid hakkavad sõitma esmaspäevast laupäevani, kell 8.30–17.30 (laupäeval 29. juulil sõidavad bussid kell 12.30–15.30) Kultuurikatla ja Mere puiestee peatuste vahel ning bussisõit on kõigile soovijatele tasuta. Korraga sõidavad liinil kaks bussi, bussid liiguvad üksteise järel ning ühte bussi mahub korraga kaheksa inimest. 

Mõlemas bussis on alati kohal esitleja, kes tutvustab sõitjatele busside sõitmistehnoloogiat. Esitleja bussis viibimine on kohustuslik ka liikluseeskirja järgimiseks. Bussis kehtivad tavapärased ühistranspordi viisakusreeglid ehk kaassõitjate heaolu ja bussi korrasoleku huvides söögi ja joogiga bussi siseneda ei tohi. 

Isejuhtiva bussiga sõitmist on võimalik proovida augusti lõpuni.

Isejuhtivate busside liiklusskeem

Pilootprojekti maksumuseks on umbes 100 000 eurot, millest 2/3 katavad partnerid erasektorist. Isesõitvate busside Eestisse toomist on toetanud Tallink, Milrem, Guardtime, DSV ja Microsoft. Trassi ettevalmistuse eest vastutab Tallinna transpordiamet. 

Kontaktid

Piret Seeman

Piret Seeman

Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaat / Pressiesindaja

info@eu2017.ee

Valdek Laur

Valdek Laur

Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaat / Digilahenduste nõunik

info@eu2017.ee