09:00 17:30 toimunud

Tippteaduse konverents

Konkurentsivõime nõukogu (COMPET)

#eu2017ee

Tippteaduse konverents

Konverentsi eesmärk on tõsta teaduse nähtavust ühiskonna- ja majandusarengu edendamisel.

Konverentsil antakse sümboolselt üle Tallinna üleskutse (Tallinn Call for Action 2017), mis kutsub liikmesriike ja Euroopa Liitu üles prioriseerima teadust ja innovatsiooni järgmises ELi kasvustrateegias ja eelarves.

Analüüsid ja uuringud on näidanud, et tipptasemel teadus on arenenud riikides üks peamisi konkurentsivõime aluseid ja majanduse arengumootor. Teaduselt oodatakse ka lahendusi ühiskondlikele väljakutsetele. Sellest hoolimata on investeeringud teadusesse ja innovatsiooni stagneerunud. Kui ELi ja liikmesriikide tasandil teaduse rahastamine ei kasva, siis langeb ELi võimekus konkureerida ja teha koostööd maailma tasemel, Euroopa kaotab võistluses talentide pärast ning paljud uued tehnoloogiapõhised ja teadusmahukad tooted jäävad välja arendamata. Konverentsil arutatakse teaduse mitmekesist ja pikaajalist mõju ning otsitakse värskeid argumente teadusesse ja innovatsiooni investeerimiseks.

Konverentsi moderaator on Brian Cox

Üritusel on otseülekanne. Veebiülekanded on kättesaadavad videote lehelt. Fotod üritustelt leiab fotode lehelt ja eesistumise Flickri lehelt.

11. ja 13. oktoobril toimub Tallinnas mitmeid konverentsiga seotud kõrvalüritusi:

11. oktoober

  • 13.00–17.00 ERC: Strengthening Europe's science base 

Üritus pakub ülevaadet Euroopa Teadusagentuuri rollist Euroopa teaduskogukonna toetamisel ja riiklike teaduspoliitikate täiendamisel.

Ürituse ajakava (inglise keeles) (PDF, 389 KB)

Nature Café on intensiivne ümarlaud-üritus, mille keskne teema on teaduskommunikatsiooni rolli olulisus teaduse sotsiaalse mõju suurendamisel. Üritust korraldab Nature Research. Registreeruda saab registreerumislehel (inglise keeles).

13. oktoober

  • 08.45–16.00 Crossing boundaries: new approaches to science for policy in Europe (SAPEA conference)

SAPEA konverentsil arutletakse teaduse rolli ja muutuvate lähenemiste üle poliitikakujundamisel. Esinejad SAPEAst, Euroopa Komisjonist, erasektorist ja meediast saavad kokku, et jagada parimad praktikad laiema avalikkusega.

  • 9.00–12.30 DANDELION workshop on creating impact from social sciences 

DANDELION toetab tulemuste levitamist sotsiaal-ökonoomika teadusest.

Ürituse ajakava (inglise keeles) (PDF, 626 KB)

Toimumiskoht

Kultuurikatel

Kultuurikatel, Põhja pst 27a, 10415 Tallinn, Eesti

Meedia

Lingid

Failid

Kontaktid

Kristin Kraav

Kristin Kraav

Eesti Teadusagentuur

+372 5013482 kristin.kraav@etag.ee

Viimati muudetud 09.11.2017 14:10