08:30 15:00 toimunud

Euroopa arhitektuuripoliitikate foorum ja EFAP generaalassamblee

Muu

#eu2017ee

Koostöös Eesti Arhitektide Liiduga toimub 21. septembril Tallinnas Vaba Laval Euroopa Arhitektuuripoliitikate konverents, mis pakub ülevaadet ruumilise planeerimise ja ehituskultuuri mõtteviisi viimastest arengutest. Tutvustatakse Euroopa riikide arhitektuuripoliitikate uuemaid mõttesuundi ning edulugusid nende elluviimisel.

Konverentsi peakõneleja on rahvusvaheliselt tuntud Itaalia arhitekt Massimiliano Fuksas, kes alates 1985. aastast omanimelist arhitektuuribürood Studio Fuksas, mille peakorterid asuvad Roomas, Pariisis ja Shenzhenis. Fuksase loomingu hulka kuulub teiste seas Shenzheni rahvusvahelise Bao lennujaama 3. terminal, mida peetakse parameetrilise arhitektuuri üheks oluliseks näiteks. Tema portfoolios on lisaks lennujaamadele palju eriilmelisi töid, nt nii linnaehituslikke projekte, muuseume kui ka konverentsikeskusi. 40 aastat auhindu võitnud Fuksase büroo rahvusvaheline edulugu on loomemajanduse toimimise hea näide arhitektuuri valdkonnas.

Samuti astub konverentsil üles mitmeid teisi põnevaid kõnelejaid. Teiste seas Ciaran O’Connor, Iiri riigiarhitekt, tutvustab riigiarhitekti positsiooni, tema töö sisu, ulatust ja mõju Iiri kontekstis. Belgia kogemusest kõneleb Flandria valitsuse riigiarhitekt Leo Van Broeck, kes keskendub elukeskkonna arhitektuuri kvaliteedile. Lars-Christian Uhlig kõneleb Saksamaa näitest,  sealse arhitektuuripoliitika Baukultur püüdlustest ja saavutustest. „Arhitektuur on mõeldud inimeste jaoks,“ ütleb esimene lause Taani arhitektuuripoliitikas, millest kõneleb konverentsil Birgitte Jahn. Seevastu Jorge Bonito Santos räägib Portugali vaatest, kus arhitektuuri nähakse osana maastikust, millest sõltub elanike elukvaliteet ja mis kätkeb meie kollektiivset identiteeti, kultuuri, haridust ja väärtusi.

Päev hiljem, 22. septembril leiab aset EFAP generaalassamblee Kultuuriministeeriumi suures saalis, see on kutsetega üritus.

Üritusel on otseülekanne. Veebiülekanded on kättesaadavad videote lehelt. Fotod üritustelt leiab fotode lehelt ja eesistumise Flickri lehelt.

Toimumiskoht

Vaba Lava

Vaba Lava, Telliskivi 60a, C1, 10412 Tallinn, Eesti

Meedia

Failid

Kontaktid

Kai-Ines Nelson

Kai-Ines Nelson

Kultuuriministeerium / Pressiesindaja

press@kul.ee

Partnerid

Viimati muudetud 28.12.2017 15:00