19:00 18:00 toimunud

E-valitsuse konverents

Konkurentsivõime nõukogu (COMPET)

#eu2017ee #eGov17

Ministerial e-Government Conference

Euroopa Liidu liikmesriikide digiministrid, e-valitsuse eksperdid ja kodanikuühiskonna esindajad kohtuvad Tallinnas, et arutada, kuidas e-valitsuse alaseid teadmisi ja kogemusi riikide vahel jagada.

Tippeksperdid jagavad nii kogemusi e-valitsuse globaalsetest edulugudest kui ka arutlevad, kuidas tehisintellekt, virtuaalreaalsus ja libauudiste vastased tehnoloogiad hakkavad tulevikus kujundama viisi, kuidas poliitikaid tehakse ja kuidas kodanikud selles osaleda saavad.

E-valitsus suudab ergutada innovatsiooni ja majanduskasvu, pakkudes juhtivturgu ja platvormi erateenuste jaoks ning vähendades samal ajal bürokraatiat. Digitaalsed lahendused saavad oluliselt kaasa aidata valitsuste usalduse suurendamisele, muutes elu kõigile Euroopa elanikele lihtsamaks ja tootlikumaks. Meie arvates on andmete vaba liikumise üks sammas tõkete, eriti piiriüleste tõkete kõrvaldamine, et teha avaliku sektori käsutuses olevad andmed kättesaadavaks ja taaskasutatavaks.

Eesti on juba 20 aastat üles ehitanud digitaalset valitsust ja ühiskonda ning on sellest saanud tohutult kasu: suurenesid majanduse tõhusus, avaliku sektori suutlikkus, IKT-sektori kasvu dividendid ja palju muud. Meie riiki nimetatakse sageli ka e-Estoniaks, kuna enamik igapäevaseid ülesandeid on teostatavad digitaalselt, nii avalikus sektoris kui mujal. Tänapäeval on Eesti digitaalteenused, läbi meie revolutsioonilise e-Residency programmi, meelitanud kasutajaid kogu maailmast.

Kuigi e-valitsus on olnud üle 15 aasta üks kesksetest Euroopa poliitika teemadest, on edusammud olnud liiga aeglased, et vastata väljakutse kiirusele, suurusele ning potentsiaalile. E-valitsuse jõudlus on liikmesriigiti märkimisväärselt erinev, rääkimata digitaalvõimaluste kasutuselevõtu viivitustest ELi tasandil.

Neil põhjustel on kavas Tallinnasse kokku kutsuda Euroopa e-valitsuse ministrid ja allkirjastada e-valitsuse deklaratsioon (Tallinna deklaratsioon), et taaselustada selle valdkonna tööd kogu Euroopas. Kavas on kokku leppida e-valitsuse valdkonna järgmised sammud nii riiklikul kui ELi tasandil. Ministrite deklaratsiooni poliitiline roll on väljendada ELi e-valitsuse eest vastutavate ministrite ühist visiooni ja rõhutada nende ühist poliitilist pühendumust peamiste prioriteetide saavutamisel.

Üritusel on otseülekanne. Veebiülekanded on kättesaadavad videote lehelt. Fotod üritustelt leiab fotode lehelt ja eesistumise Flickri lehelt.

Toimumiskoht

Kultuurikatel

Kultuurikatel, Põhja pst 27a, 10415 Tallinn, Eesti

Meedia

Failid

Kontaktid

Emilie Toomela

Emilie Toomela

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium / Pressiesindaja

press@mkm.ee

Enel Teinemaa

Enel Teinemaa

Orangetime Event OÜ / Projektijuht

enel@orangetime.ee +372 56461089

Katrin Hänni

Katrin Hänni

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium / Juhtivspetsialist

+372 6397604 katrin.hanni@mkm.ee

Viimati muudetud 27.10.2017 14:14