toimunud

Näitus „Ekraani arheoloogia. Eesti näide“ BOZARis

Belgia

#archeologyofascreen #eu2017ee #ev100

Näituse keskne idee on tuua kokku kunstnikud, kes kasutavad mingit tüüpi tehnoloogilist meediumi.

Näitusel osalevad kunstnikud tegelevad virtuaalse ruumi ning enda kogemuste kontseptualiseerimisega selles ruumis. Näituse kontekstis mõistab kuraator Eha Komissarov virtuaalsust kui metaruumi, mis on tihedalt seotud uuendusliku mõtlemisega. Eesti kunstnik Andres Lõo mõistab „praktiseerivat visionääri“ kui kedagi, kelle eruditsioon ei ole piiratud vaid kunsti valdkonnaga, vaid kes orienteerub ka teaduses ning kellel on ka vajalikud teadmised ja oskused, et oma visioonid ellu viia.

Näituse ajalooline osa keskendub kunstnikele, kes töötasid Nõukogude Eestis ja Moskvas 1960.–1970. aastatel. Näituse keskne teos on Juri Sobolevi installatsioon, mis loob mandalaid ja kosmilisi kujundeid kombineerides täiesti uue totaalse keskkonna. Sobolevi teosega on dialoogis Tõnis Vindi teos rahvakunstist pärit mustrite ainetel.

Näituse teine osa keskendub noortele Eestist pärit kunstnikele, kes on huvitatud sarnastest teemadest, kuid kasutavad kaasaegseid tehnoloogiaid. Näitusel on esindatud Taavi Suisalu, Timo Tootsi, Sigrid Viiri, Paul Kuimeti, Marge Monko, Ivar Veermäe ja Katja Novitskova teosed. 

Toimumiskoht

BOZAR

Rue Ravensteinstraat 23, 1000 Brüssel, Belgia

Viimati muudetud 11.08.2017 11:18