toimunud

Léo Delibes’i ballett „Coppélia“

Soome

#eu2017ee #ev100

Coppelia

Rahvusooper Estonia külalisetendused 17.–26. novembril 2017 Tampere-talos, Helsingis Aleksanterin teatteris ja Musiikkitalos.

Soome Vabariigi 100. sünnipäev on 6. detsembril 2017, vaid mõni kuu enne Eesti Vabariigi juubelit. Kahe vabariigi tähtsad sündmused toovad kaasa ühistegevusi nii siin- kui sealpool lahte. Estonia viib kingituseks teatrit igale vanusele – Delibes’i balleti „Coppélia“, Vinteri/Raudmäe muusikali „Pipi Pikksukk“, Tubina balleti „Kratt“, Verdi ooperi „La traviata“, Puuri ooperi „Pilvede värvid“, beebikontserdid ja mitmeid haaravaid haridusprojekte. Dirigeerivad Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp ja Priit Aimla.

„Coppélia“
Léo Delibes’i ballett 
Esietendus Rahvusooper Estonias 4. märtsil 2010

• Koreograaf-lavastaja: Ronald Hynd (Inglismaa)
• Dirigent: Jüri Alperten
• Kunstnik: Roberta Guidi di Bagno (Itaalia)
• Koreograafi assistent: Marilyn Vella-Gatt (Inglismaa)

1870. aastal Opéra Paris’s esietendunud „Coppéliat“ saatis esietendusest alates suur publikumenu ja nii on see kaunis ballett püsinud teatrite repertuaaris pea poolteist sajandit. Ronald Hyndi koreograafia vaimustas mitu hooaega English National Ballet’ publikut. Koreograafia põhineb Marius Petipa versioonil ja pakub kaunist klassikat Delibes’i imelise muusika saatel. Mänguasjameister doktor Coppélius on loonud endale elusuuruses nuku Coppélia ja tema ainsaks sooviks on nukk ellu äratada. Kui Coppéliusele näib, et see on tal viimaks õnnestunud, selgub, et noored armastajad Swanilda ja Franz on mänginud talle vingerpussi. Lugu saab läbi eksituste ja seikluste õnneliku lõpu Swanilda ja Franzi rõõmsal pulmapeol.

Toimumiskoht

Tampere-talo

Tampere-talo, Yliopistonkatu 55, 33100 Tampere, Soome

Lingid

Viimati muudetud 25.10.2017 14:14