19:00 toimunud

Eduard Tubina ballett „Kratt" Helsingis

Soome

#eu2017 #ev100

Kratt

Rahvusooper Estonia külalisetendused 17.–26. novembril 2017 Tampere-talos, Helsingis Aleksanterin teatteris ja Musiikkitalos.

Soome Vabariigi 100. sünnipäev on 6. detsembril 2017, vaid mõni kuu enne Eesti Vabariigi juubelit. Kahe vabariigi tähtsad sündmused toovad kaasa ühistegevusi nii siin- kui sealpool lahte. Estonia viib kingituseks teatrit igale vanusele – Delibes’i balleti „Coppélia“, Vinteri/Raudmäe muusikali „Pipi Pikksukk“, Tubina balleti „Kratt“, Verdi ooperi „La traviata“, Puuri ooperi „Pilvede värvid“, beebikontserdid ja mitmeid haaravaid haridusprojekte. Dirigeerivad Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp ja Priit Aimla.

„Kratt“
Eduard Tubina ballett 
Esietendus Rahvusooperis Estonia 18. septembril 2015

• Koreograaf-lavastaja: Marina Kesler
• Dirigent: Vello Pähn
• Kostüümikunstnik: Gerly Tinn
• Dekoratsioonikunstnik: Madis Nurms
• Valguskunstnik: Karmen Tellisaar (Endla Teater)
• Videokunstnik: Argo Valdmaa (Endla Teater)
• Graafika: Joanita Janson
• Rahvusooper Estonia orkester, naiskoor ja Eesti Rahvusballett

„Kratt“ on esimene eesti ballett ja ühtlasi Eduard Tubina esimene töö muusikateatrile. Eesti mütoloogial põhinev lugu ahnele peremehele rikkusi kokku kandvast kratist ei jää Marina Kesleri tõlgenduses vaid ühe rahva pärimuseks. Kaasaegses varaahnes maailmas on kratt justkui hääl inimese peas, leidmaks mõjuvaid põhjusi, miks raha kunagi küllalt pole. Kuid raha ei tee kedagi õnnelikuks ja ahnuse palk on hukatus – väsides inimlikust aplusest, hävitab kratt oma looja ja hukkub ka ise. Kontrastina apla peremehe ja krati loole, tõuseb esile peretütre ja sulase armastuslugu, millele peremees noormehe vaesuse tõttu kiivalt vastu seisab. Kesleri lavastus tõstatab küsimuse – mis on tänapäeva materiaalses ja kiirustavas maailmas oluline? Kas selles on kohta armastusele?

Toimumiskoht

Aleksandri teater

Aleksandri teater, Bulevardi 25, 00101 Helsingi, Soome

Lingid

Viimati muudetud 25.10.2017 14:18